Дамите на „Рилски спортист” не успяха да затруднят фаворита „Берое”

Вторият във временното класиране на „А” група „Берое” взе своето от гостуването си в Самоков. Вчера старозагорки победиха с 90:52 домакина „Рилски спортист” и си подсигуриха втората позиция преди финалните плейофи в шампионата. Самоковки пък остават на четвърто място в първата четворка.
Възпитаничките на Борислав Трифонов не успяха да окажат по-сериозна съпротива на класния си опонент. Гостенките решиха изхода от мача рано-рано и си осигуриха спокойно доиграване на двубоя през второто полувреме.
Поредно силно включване за „Рилски” в последните седмици направи Клаудия Пенкова, която записа на сметката си 17 т. Осем пункта пък добави Християна Николова.
За „Берое” най-резултатна с 21 т. стана бившата състезателка на „Рилски” Виолина Кочева.
В петък, 6 април, ще бъде и последното домакинство на самоковки в редовния сезон на „А” група. Нашите момичета приемат от 14 ч. третия в класирането „Славия”.