Двама борци на „Рилски спортист” участваха в европейското първенство за момчета до 15 г. в Полша

„Рилски спортист” бе представен от двама състезатели на европейското първенство по борба класически стил за момчета до 15 години, което се състоя от 27 до 30 юни в Краков, Полша.
Радослав Кърнолски завърши на 10-о място в конкуренцията на още 25 млади борци в категория до 38 кг. Българският представител преодоля съперник от Хърватия, но след това бе спрян от бъдещия вицешампион Фарахим Мустафайев от Азербайджан. Победител в категорията пък стана руснакът Имам Магомадов.
Другият самоковски участник – Добрин Даркев, който излезе на тепиха в категория до 62 кг, зае 19-о място в класирането от 30 момчета. Даркев също имаше малшанса да срещне още в началото на надпреварата бъдещия сребърен медалист в своята категория – руснакът Турал Байрамов, загубил финала от Ачико Болквадзе от Грузия.
Неизменно до Ради и Добрин в бившата полска столица бе и клубният им треньор Леонид Христов.