Девойките тръгнаха с победи

Домакинът на държавните финали за девойки до 18 г. БК „Рилски спортист” постигна разгромен успех в първия си мач от кампанията. В „Арена Самоков” на 29 май възпитаничките на Иван Лепичев съкрушиха със 75:45 състава на „Левски” и по този начин оглавиха класирането в група В. В другия двубой НСА надигра със 72:49 „Дунав”.
Срещата със столичанки започна равностойно, като в първите минути вървеше кош за кош. Силна серия от 8:0 на домакините в края на първата част им осигури надежден аванс. Във втората четвърт момичетата ни бяха още по-убедителни и малко преди почивката поведоха с 14 точки разлика.
След антракта гостенките съвсем свалиха гарда, позволявайки на съперника да им отбележи 11 пункта поред, което в крайна сметка реши и изхода от сблъсъка.
Най-резултатна за победителките бе Теодора Динева с 25 точки /включително 5 тройки/. Динева добави на сметката си и 6 асистенции и 5 борби. Съотборничката й Даяна Щъркелова пък оформи „дабъл-дабъл” от 14 т. и 15 овладени топки.
Във втория си мач от турнира „Рилски спортист” надигра на 30 май със 76:42 „Дунав” и продължава да е лидер във временното класиране в групата.
Днес, петък, 31 май, нашите момичета излизат от 17,30 ч. срещу НСА.