Децата на “Рилски” с куп медали от регионалното по борба пред погледа на родни легенди

Общо 78 борци от 7 отбора от Югозападна България участваха в регионалното първенство по борба за деца, състояло се на 29 март в залата по борба на СУ “Никола Велчев”. Младите борци бяха разделени в две възрастови групи – за родени през 2008 г. и сборна група за родените през 2006 и 2007 г.
Състезателите в подготвителните групи към “Рилски спортист” спечелиха общо 21 медала, като така заеха и отборното първо място пред съставите от Перник, Кюстендил и Дупница. Победители в своите категории станаха Васил Машев, Яко Стефанов, Константин Попов, Ивайло Димитров, Светослав Тонкин и Иван Яръмов. Втори места заеха Николай Христов, Виктор Вуковски, Антонио Петров, Габриел Стоименов, Николай Арангелов и Теодор Илиев, а с бронзови медали се окичиха Валентин Ангелов, Кирил Кичев, Павел Кирилов, Асен Тотев, Кристиян Лазаров, Борислав Иванов, Симеон Янков, Кирил Борисов и Адриян Гайдаров.
Треньорите на “Рилски” Николай Кашинов, Леонид Христов, Петър Панев и Христо Димов изказаха задоволство от представянето на своите възпитаници на тепиха.

Емоционалната надпревара проследиха на живо родители и деятели на българската борба. В залата бяха и националите по класическа борба, които са на лагер в Самоков. Сред тях се отличаваха олимпийският бронзов медалист и възпитаник на нашето Спортно училище Даниел Александров, световният шампион Иво Ангелов и сребърният медалист Кирил Милов.