Децата на Самоков с 3 медала от държавното по борба в Сливен

Радослав Кърнолвски /втори от ляво надясно/

Един сребърен и два бронзови медала донесоха в Самоков състезателите на нашите клубове „Рилски спортист” и „Рилски спортист-2000” от републиканския личен шампионат по борба класически скил за деца, състоял се на 16 март в зала „Васил Левски” в Сливен.
Радослав Кърнолски достигна до битката за шампионската титла при 32-килограмовите, но загуби от Димитър Георгиев от „Ботев” /Враца/ и трябваше да се утеши със среброто. Бронзови отличия пък заслужиха съотборниците му Иван Дупаров /до 30 кг/ и Любомир Сусанин /до 47 кг/. Пети при 73-килограмовите завърши Данчо Янкулов, а на седмо място в категория до 42 кг се класира Добрин Даркев.
В надпреварата участваха общо 252 борци от 29 населени места в страната, включително и 29 представители на Самоков.