Димчо Мицов от „Рилски атлет” – пръв на Копитото и в Плевен

Националният шампион Димчо Мицов спечели традиционния Маратон на приятелството в Плевен, който се състоя на 19 май за шести пореден път. Състезателят на „Рилски атлет” триумфира за трети път, като единствен преодоля традиционното трасе за по-малко от 3 часа.
Предния ден Димчо бе над всички и в планинското бягане на Витоша – от Княжево до Копитото, в памет на алпиниста Боян Петров. Отсечката, дълга 2600 метра, с денивелация от 680 м, бе измината от Мицов за 25:09 мин. Шабан Мустафа стана втори с 26:22 мин., а само на 5 секунди след него финишира звездата в биатлона Владимир Илиев.
Две премии от по 1000 лв. заслужи Димчо за успешното си представяне в Плевен и София. Той усилено се подготвя и очаква покана за участие в традиционния Берлински маратон, който ще се състои на 29 септември. Мицов се надява да покрие и олимпийския норматив.