Довечера посрещаме „Кавала” в „Арена Самоков”

Снимка: Ивайло Ангелов

БК „Рилски спортист” и „Спартак” /Пл/ изиграха най-бързия мач в първенството от началото на сезона. Нашите момчета сразиха гостите от Плевен с 94:74 само за 92 минути на 11 януари и се укрепиха на 3-ото място в Националната баскетболна лига.
Домакините лишиха от интрига срещата още до почивката, като в първите две части реализираха внушителните 51 точки. Най-дейни в този период бяха черните перли Тери Смит и Бракстън Дюпри, който завършиха по впечатляващ начин поредица от мълниеносни контраатаки. Смит приключи с 21 точки, а Дюпри оформи впечатляващ „дабъл-дабъл” от 16 т. и 14 борби.
Най-запомнящото се в мача пък бяха двете невероятни изпълнения в стил НБА на Бранко Миркович, Дюпри и Христо Захариев, като последният осъществи и рекорден брой забивки в коша на противника – цели 6!
Предусетил крайния изход от срещата, наставникът на самоковци Росен Барчовски пусна в игра младоците Дарин Иванов, Красимир Георгиев и Димитър Вардаров. Въпреки старанието си те обаче не можаха да вкарат кош.
Първият двубой в Самоков за годината бе изгледан с видим интерес от ложите в сектор „А” от депутата и бивш вътрешен министър Румен Петков, кмета на Самоков Владимир Георгиев и заместника му Радослав Стойчев, президента на „Рилски спортист” инж. Петър Георгиев.
Във вторник, на 15 януари, от 18 ч. „Рилски” излиза срещу „Кавала” в последен сблъсък от груповата фаза на Балканската лига. При победа нашите ще си осигурят по-удобен съперник в директните елиминации. Според букмейкър № 1 в света Sportingbet най-вероятният знак от мача е “1”.