„Дунав” ни заля на два пъти…

За пети път от началото на първенството женският тим на „Рилски спортист” не можа да премине границата от 50 точки. Нашите момичета загубиха с 49:76 домакинството си на „Дунав” на 9 февруари и останаха последни след изиграването на срещите от 21-ия кръг в Националната баскетболна лига.
Възпитаничките на Иван Лепичев записаха още един прецедент в шампионата, след като в първите две части от двубоя с русенки не съумяха да стигнат до двуцифрен резултат, постигайки съответно 7 и 8 точки.
След антракта самоковки се мобилизираха и дори успяха да вземат третата четвърт с 20:17. За повече обаче нямаха сили и логично записаха 16-ата си загуба от началото на сезона.
Най-резултатна за домакините бе Цветелина Николова с 12 точки. Ан Фаръл пък завърши с 8 точки и 11 борби.
За „Дунав” очаквано най-дейна бе американската звезда Кристина Сантяго /27 т. и 10 борби/. Бившите самоковски кадри Цветомира Шаренкапова, Ива Терзиева и Виолина Кочева записаха по някоя и друга минута в добре познатата им „Арена Самоков”.

„Рилски” загуби от „Дунав” и в първата си среща за Купата, състояла се на 11 февруари в „Арена Самоков”. Нашите паднаха с 35:74. Срещата-реванш в Русе е в неделя, на 17 февруари, от 18 ч.