Евгени Генчев и Владимир Стойчев – първенци в Сливен

Евгени Генчев на върха на почетната стълбичка

Шампионски титли завоюваха състезателите на „Рилски спортист“ Владимир Стойчев и Евгени Генчев на държавния лично-отборен шампионат по борба класически стил за юноши в Сливен.
Стойчев бе над всички в кат. 74 кг. Във финалната битка роденият в Дупница борец тръшна Сали Сали от „Левски“ и вдигна купата. Владо грабна и приза за най-резултатен състезател на турнира.
Генчев пък стигна до златото при 96-килограмовите, където конкуренцията бе доста сериозна – на тепиха се пуснаха 20 участници. С отлична техника и пресметливост Евгени стигна до трофея, като на финала се наложи над Симеон Станкович /“Славия“/.
Още двама самоковски асове – Иван Георгиев и Симеон Даруиш, се качиха на почетната стълбичка. Георгиев се окичи с бронз в кат. 74 кг, а Даруиш взе бронзовото отличие при 66-килограмовите.
Челни класирания записаха и Николай Иванов /5-и в кат. 84 кг/, Петьо Генев /“Рилски спортист-2000″, 5-и в кат. 96 кг/, Десислав Дормушев /7-и в кат. 60 кг/, Йордан Славев /8-и в кат. 96 кг/.
Тимът ни зае призовата трета позиция в отборното класиране с актив от 51 точки. Втори също с 51 т. е ЦСКА, а първото място окупира „Левски“ /61/.