Жените на „Рилски” тръгнаха със загуба в Първата четворка на „А” група

Женският „Рилски спортист” все пак попълни Първата четворка на „А” група след отказа от по-нататъшно участие в шампионата на „Хасково”. Самоковки дори изиграха и първия си двубой от втората фаза на първенството. Нашите момичета загубиха гостуването си на „Берое” с 51:78 на 14 януари.
Старозагорки си осигуриха солиден аванс от 25 точки на почивката и след равностойно второ полувреме се поздравиха с очаквана победа. Теодора Динева и Виолина Кочева от участника в Адриатическата лига „Берое” реализираха съответно 10 и 7 т. срещу бившия си отбор. За „Рилски” с 12 пункта се отчете Радина Живачка, а с по 9 точки и борби завърши Преслава Колева.
В следващия кръг самоковки отново гостуват – този път на „Славия” на 20 януари, събота, от 18 ч. в зала „Универсиада”.
„Рилски спортист”: Колева 9, Хр. Николова 7, Радойкова 6, Милева 2, Славчева /Живачка 12, Клисарска 6, Ив. Николова 5, Н. Николова 4/.