Жените отпаднаха за Купата, днес играем с лидера „Дунав”

Баскетболистките на „Рилски спортист” загубиха на 1 февруари като гости и втората четвъртфинална среща срещу „Монтана” в турнира за националната купа – 65:82, и отпаднаха от надпреварата. Плахите надежди на самоковки за обрат и евентуално класиране на полуфинал се изпариха още през първите 20 минути, когато изостанаха с 14 точки разлика – 30:44.
След почивката домакините заиграха на сигурно и без особени усилия затвориха мача със 17 точки преднина.
Добра игра за „Рилски” все пак показаха Вероника Джикова /20 т./, Еми Ушагелова /16/ и Катерина Рудева /15/. Американката Ан Фаръл пък отново, както и в първия мач преди седмица, не взе участие в срещата.
В събота, на 4 февруари, от 18 ч. „Рилски спортист” е домакин на лидера „Дунав” във вътрешното първенство. Русенки водят във временното класиране с актив от 31 точки, докато съперникът им е шести с 12 т. по-малко.