Жените се препънаха в “Хасково” за 4-и път

“Хасково” окончателно се превърна в черна котка за “Рилски спортист”, след като самоковки не можаха да се справят със съперника си и от четвъртия опит. Домакините паднаха на 23 февруари с 49:56 в среща от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига и останаха 6-и в класирането. Гостите пък заемат сега 5-а позиция.
Двубоят в “Арена Самоков” ясно показа разликата в класите между двата отбора. Гостенките, водени от неудържимото дуо Биджони Рийвс – Уолтия Рол, не изпуснаха инициативата през целия мач, като единствено в последните 10 минути намалиха темпото.
За нашите очаквано над всички бяха Наталия Топалова и Стефка Митева, който записаха съответно 18 т. и 10 борби и 9 пункта и 10 овладени топки.
Преди срещата с “Хасково” нашите отпаднаха от турнира за националната купа след втора загуба /43:74/ от фаворита “Монтана”.
В следващия кръг от НБЛ “Рилски” гостува на лидера “Левски”. Двубоят е в събота /1 март/ от 15 ч. в зала “Универсиада”.