Злато за Чешмеджиев, сребро за Велков и Жаркова

Николай Велков

Един златен и два сребърни медала завоюваха състезателите на клуба по ориентиране „Соколец” от турнира за купа „Кюстендилска пролет 2014”, състоял се в парк „Хисарлъка”.
Ветеранът и председател на клуба Георги Чешмеджиев спечели надпреварата в категория М 75. Младият талант Николай Велков пък грабна среброто в категория М 18. Другото сребро отиде при представителката на нежния пол Даниела Жаркова, състезавала се при Ж 45.
Боян Софин остана на косъм от медалите при М 21, като зае 4-а позиция. На 11-о място в М 45 пък финишира друг състезател на „Соколец” – Христо Манов.
Представянето на нашите се оценява като много добро.
Турнирът бе организиран от Община Кюстендил, местното туристическо дружество „Осогово”, спортния клуб по ориентиране „Руен-92” и Обединения детски комплекс в Кюстендил.