Ивана Аджова – шампионка на 400 и 800 м в Добрич

Лека атлетика

Състезателката на „Рилски атлет” Ивана Аджова спечели шампионската титла в бягането на 400 м в зала на държавното първенство по лека атлетика в Добрич. При девойките младша възраст Аджова даде време 60,45 сек., вдигайки на крака публиката в местната зала „Добротица”. После тя дублира успеха си и на 800 м.
Подгласнички на Ивана на 400 м станаха Ангелина Георгиева и Пламена Атанасова – и двете от „Тунджа” /Ямбол/. Техните времена бяха съответно 60,90 сек. и 62,12 сек.
Ивана Аджова е шампионка и на 400 м на открито за 2011 г.
Друга представителка на клуба ни – Веселина Алинска, финишира трета и грабна бронзово отличие при момичетата до 16 г. В дисциплината 400 м гладко бягане Алинска пресече финала с време 63,42 сек., непосредствено след втората – Катерина Георгиева /НСА, 63,10 сек./, и шампионката Кристина Борукова /„Тракия”/ – 61,67 сек.
При юношите младша възраст на 1500 м нашият Даймънд Войнов пък зае призовото 7-о място с време 4:32,60 мин. Първенец в тази категория стана Александър Йотовски /СК „Атлет”-Мездра/ с 4:15,79 мин.
В щафетата на 400 м при момичетата до 16 г. представителките на „Р. атлет” финишираха седми с време 2:03,7 мин.
В щафетното бягане на 400 м при девойките младша възраст четворката на „Рилски атлет” даде седмо време – 1:57,9 мин.