И „Берое” се оказа непреодолим съперник

И старозагорки се оказа непреодолим съперник за БК „Рилски спортист”. Възпитаничките на Красимира Банова отстъпиха с 60:74 при визитата си на „зелените” на 4 ноември и продължават да са последни в класирането на Националната баскетболна лига с 5 загуби от 5 мача.
С постигнатия успех пък „Берое” се бетонира на второто място в подреждането, на точка след лидера „Нефтохимик”. С еднакъв актив /7 пункта/ с „Берое” са и миналогодишният шампион „Дунав”, и столичният „Левски”.
Под Аязмото нашите момичета показаха добра игра единствено в заключителните 10 минути. През останалото време състезателките ни изоставаха в резултата, като особено отчетливо бе превъзходството на домакините в третата четвърт, която Ралица Нанева и компания успяха да спечелят с 13 точки разлика – 21:8.
Именно Нанева бе най-добра на площадката с 28 точки и 100-процентова стрелба от далечно разстояние.
За гостите добри думи могат да се кажат за американката Ан Фаръл, записала пореден „дабъл-дабъл” на сметката си /18 пункта и 12 борби/. Вероника Джикова добави 11 т., а новото попълнение Яна Кожухарова блесна с 9 точки и 3 овладени топки за 10 минути на площадката.
В следващия кръг „Рилски” почива, а на 17 ноември приема у дома „Дунав”.