Кадетите с 14 медала от турнира за купа „Самоков”

Борба

125 състезатели от цялата страна взеха участие в поредния турнир по борба класически стил за кадети за купа „Самоков”. Надпреварата се състоя в училище „Никола Велчев”, а самоковските представители спечелиха внушителните 14 отличия.
Златни медали завоюваха Валентин Димитров /кат. 46 кг/, Иван Георгиев /54 кг/, Марио Стоянов /76 кг/, Николай Иванов /85 кг/ и Евгени Генчев /100 кг/. Сребърни медалисти станаха: Коста Нанов /54 кг/, Симеон Даруиш /58 кг/, Ивануел Бонев /69 кг/, Владимир Георгиев /74 кг/, Иво Кьосев /76 кг/ и Димитър Ников /85 кг/, а с бронз окичиха на гърдите си Константин Куртев /42 кг/, Владимир Стойчев /69 кг/ и Мариян Данаилов /74 кг/.
Новият носител на купа „Самоков” е Евгени Генчев, а приза за най-техничен състезател завоюва прогресиращият Марио Стоянов. Наградите на победителите бяха връчени от зам.-кмета на общината Васил Сайменов.
Треньорите на момчетата Юлиян Алдимиров, Димитър Магаев, Иван Тодоров, Даниел Симеонов и Антон Георгиев останаха впечатлени от хъса и желанието на борците и ги поощриха да продължат усърдно да тренират, като си поставят все по-високи цели.
В същото време стана ясно, че надпреварата за купа „Самоков” при момчетата ще се състои на 23 ноември отново в Спортното училище.