Красимир Анев стана двукратен държавен шампион в спринта и преследването

Най-предно класираният българин в стартовете за Световната купа в последните години Красимир Анев пренесе успехите си от международна сцена и у дома. Спортист № 1 на Самоков за 2017 г. спечели две титли от държавното първенство, състояло се в края на март и началото на април в Банско. 30-годишният състезател триумфира още в първия старт – спринта на 10 км. Тук Анев допусна една грешка на рубежа и с оглед на лошото представяне на стрелбището на останалите си съотборници в националния отбор нямаше проблем да се окичи със златния медал. Още в следващия старт – преследването на 12.5 км, Краси дублира постижението си. Въпреки че допусна 4 грешки на рубежа самоковският ас отново не се даде на конкурентите си и стъпи на най-горното стъпало на почетната стълбичка. Представителят на клуб „Боровец” изненадващо обаче се пропука в коронната си дисциплина – индивидуалния старт на 20 км. Тук той пропусна непривичните 6 мишени и остана четвърти. Изненадващо първенец стана Михаил Клечоров от „Банско”, който изпревари Димитър Герджиков от „Чепеларе” и Владимир Илиев от „Аякс” /Троян/. Другият ни национален състезател Антон Синапов от „Рожен” /Чепеларе/, който вече имаше две бронзови отличия, пропусна старта.
Нашият град имаше представители и при дамите. Вася Йорданова от „Рилски спортист” завърши седма в спринта с 4 грешки, а Валентина Торлакова даде девето време с 5 неточни изстрела.