Краси Анев 39-и в Швеция

Красимир Анев

Красимир Анев финишира 39-и в първия старт от новия сезон на надпреварата за Световната купа по биатлон за мъже в шведския зимен център Йостерзунд.
Анев допусна 3 грешки в дистанцията на 20 км, което се отрази на времето му – 58:33.0 мин. Все пак спортист № 1 на Самоков за 2007 г. остава оптимист за следващите си изяви. Той изрази надежда за доста по-предни класирания през сезона.
Друг българин в надпреварата – Владимир Илиев, направи 4 грешки на огневия рубеж и с време 58:57.3 мин. се класира 45-и. Михаил Клечеров се нареди 66-и, а Мартин Богданов е 90-и.
Стартът спечели французинът Мартен Фуркад, който направи един пропуск и финишира за 53:29.8 мин. Втори с една грешка остана Михал Шлезингер от Чехия, а тройката на почетната стълбичка оформи германецът Симон Шемп, който също направи една грешка в стрелбата.
В състезанието участваха внушителните 103-ма състезатели.