„Марек” с драматична загуба от турския Аркас, напуска ШЛ

Волейболният шампион на България „Марек Юнион-Ивкони” допусна драматична загуба с 2:3 гейма /24, – 26, 23, – 23, – 12/ от миналогодишния полуфиналист в Шампионската лига „Аркас” /Измир/ в последния си мач от турнира. Срещата се състоя в сряда, на 12 декември, пред близо 1000 зрители в „Арена Самоков”.
Двата отбора изиграха много интересен и оспорван мач, продължил почти два часа и половина. Възпитаниците на Найден Найденов бяха много близо до победата, като заличиха пасив от 4 точки в последния гейм /от 6:10 до 10:10/, но в крайна сметка липсата на шанс и няколкото класни отигравания на гостите решиха изхода на двубоя.
След 5-ата си загуба в кампанията тимът от Дупница напуска европейските клубни турнири, тъй като не успя да попадне сред трите най-добри трети отбори в седемте групи на Шампионската лига и да продължи участието си във втория по значимост турнир на Стария континент – CEV Cup.
Победител в групата стана белгийският „Нолико”, а последен е испанският „КАИ Теруел”.