„Марек“ триумфира като шампион в Самоков

Волейбол

„Марек Юнион-Ивкони“ е новият стар шампион на България! Тимът от съседна Дупница надигра категорично с 3:0 гейма /25:16, 25:19, 25:19/ КВК „Габрово“ във втората среща от финалната серия в „Арена Самоков“ /на 5 април/ и заслужено се окичи със златните медали.
Момчетата на Найден Найденов спечелиха и Купата на България през този сезон, а по пътя към титлата се справиха последователно с „Арда“ /Кърджали/ на четвъртфиналите и с „Нефтохимик“ /Бургас/ на полуфинала.
Топреализатор в срещата-реванш в Самоков стана най-добрият играч на „Марек“ Тодор Вълчев, който реализира 16 точки. За гостите най-деен бе Станислав Петков с 9.
След финала наставникът на шампионите Найденов сподели: „По-добро от този златен дубъл няма! Още в началото на сезона казах, че е по-лесно да спечелиш титла, отколкото да я защитиш. Всички отбори играеха срещу нас освободено, тъй като знаеха, че и да паднат, няма е фатално. Имахме много труден полуфинал срещу „Нефтохимик“, но се справихме. Всичките ни мачове, с изключение на последния, бяха много трудни, но момчетата играха на върха на възможностите си и ето го резултата.“

Можете да харесате

+ There are no comments

Add yours