Мария Киркова и Стефан Присадов № 1 за купа „Бороспорт”

Мария Киркова

Стефан Присадов и Мария Киркова спечелиха купа „Бороспорт” на традиционните състезания по ски в Боровец, състояли се на 31 януари и 1 февруари.
Георги Георгиев спечели сребърен медал в слалома за купата в петък. Надпреварата, валидна за ФИС, се състоя на отлично подготвената писта „Петър Попангелов”. Георгиев постигна 1:39.89 мин., което го прати на подиума, непосредствено зад победителя – Себастиан Бриговиц от Хърватия /1:38.63 мин./. Тройката на почетната стълбичка оформи победителят от гигантския слалом преди това Стефан Присадов с 1:39.91 мин.
Любопитното е, че в шестицата се наредиха още трима родни скиори – Никола Чонгаров, Георги Нушев и Деян Тодоров.
При жените първото място с голяма преднина очаквано окупира националката Мария Киркова, която премина трасето за 1:52.51 мин. След нея се нареди София Рали от Гърция с 2:00.48 мин., а трета бе Силвия Маджарска с 2:01.54 мин.
След като пресякоха финалната линия, българските състезатели получиха мощни аплодисменти от зрителите, които създадоха впечатляваща атмосфера по време на двудневната надпревара в курорта.
По-късно Стефан Присадов и Мария Киркова бяха определени за победители в комбинацията /гигантски слалом и слалом/ за купа „Бороспорт”. Присадов победи в гигантския слалом в първия ден, а след това зае трето място в слалома. След него в комбинацията се нареди победителят в слалома Бриговиц, а трети е Георги Георгиев.
При жените победителка в комбинацията стана Мария Киркова, която спечели и двете дисциплини. Второто място зае сребърната медалистка в слалома и гигантския слалом гъркинята София Рали, а трета е самоковката Силвия Маджарска.
Лидерите в отделните дисциплини заслужиха и парични премии, осигурени от организаторите на авторитетната спортна проява.