Общинският бюджет нарасна на 26,1 млн. лв.

Бюджетът на Община Самоков за 2014 г. възлиза на 26 108 338 лв., постановиха общинските съветници на първото си за годината заседание, състояло се на 6 февруари.
Първоначалният проект бе за 25 878 388 лв., но след предложения и обсъждане бе завишен с 229 950 лв. По-голямата част от средствата ще дойдат от местни приходи. Очаква се да се усвоят и около 12 млн. лв. по различни европейски програми.
Председателката на Общинския съвет Силвия Стойчева и кметът Владимир Георгиев благодариха на общинските съветници за отговорната предварителна работа в комисиите и подчертаха, че са използвани максимално направените предложения. Градоначалникът обърна внимание на факта, че капиталовите разходи не са намалени и повече средства ще влязат в селата. Той заяви, че Общината има много проекти за новия програмен период /2014-2020 г./, които предстои да бъдат утвърдени.
По повод приемането на бюджета кметът покани общинските съветници и кметовете на селата на чаша вино в хотел „Арена”.
Подробности за новия бюджет и за обектите, които ще се строят и ремонтират през тази година, „Приятел” помести в миналия си брой /бр. 9 от 4 февруари/.

Можете да харесате

+ There are no comments

Add yours