Отличен Георги Околски остана на 0.03 сек. от бронза в Боровец

Самоковецът Георги Околски остана на нищожните 0.03 сек. от място в призовата тройка на първия гигантски слалом за ФИС – купа „Бороспорт”, състоял се по-рано днес на писта „Попангелов” в най-стария зимен курорт на България Боровец. 18-годишният ни талант в ските водеше в класирането след първия манш с равно време с друг българин – 16-годишният Кристиян Ляпев. Напрежението обаче явно си каза думата и Околски не успя да задържи преднината си, като финишира на 0.03 сек. зад Ляпев, наредил се трети. Родните национали бяха изпреварени от състезатели от съседна Гърция – шампион стана Йоанис Пройос, а втори завърши сънародникът му Йоанис Антониу.
Три българки окупираха местата на подиума при дамите. Вера Асенова спечели гигантския слалом, като остави зад себе си Мария Киркова и Гергана Заднепровска.
В надпреварата за купа “Бороспорт” участват общо 59 скиори от 9 държави. Утре, вторник, 24 януари, е вторият гигантски слалом при мъжете и жените.