Отстъпихме на “Дунав” с 10 точки – 54:64

Женският тим на „Рилски спортист” падна с 54:64 от шампиона „Дунав” на 15 декември в „Арена Самоков”, в среща от 9-ия кръг на Националната баскетболна лига. Загубата бе трета поред за самоковки, които продължават да са шести в подреждането, на две точки пред последния – „Берое”.
В следващия кръг момичетата на Иван Лепичев почиват, а на 22 декември приемат лидера в класирането – „Монтана 2003”.
Интрига в мача с „Дунав” имаше само през първата четвърт. Тогава момичетата ни не отстъпваха с нищо на далеч по-именития си и обигран съперник, което си пролича и от резултата – 18:17 в тяхна полза. До полувремето обаче русенки показаха защо са претендент № 1 за титлата и с бързи атаки и точен мерник от разстояние взеха инициативата – 33:24.
След антракта положението на нашите съвсем се влоши и в един момент състезателките ни изоставаха с цели 24 точки. Все пак, благодарение на силните си последни минути, самоковки избегнаха разгром и намалиха изоставането си до приличните 10 пункта.
Отново над всички за „Р. спортист” бе Стефка Митева, която записа на сметката си 22 точки и 11 борби. Този осми пореден “дабъл-дабъл” за 190-сантиметровата баскетболистка е нов рекорд в шампионата.
Добри показатели имаше и друго от новите ни попълнения – Наталия Топалова. Родената в Гоце Делчев състезателка се отчете с 19 пункта и 9 овладени топки.
Бившите кадри на клуба ни – Жаклин Златанова, Цветомира Шаренкапова и Виолина Кочева, се изявиха в различна светлина. Жаки бе най-резултатна за своите с 13 т. /заедно със сръбкинята Таня Чиров/, Шаренкапова влезе като резерва и помогна на тима си със 7 точки и 5 борби, а Кочева започна в стартовия състав, но нямаше ден и не можа да реализира нито една точка.