ПГ „Константин Фотинов” и СУ „Отец Паисий” – № 1 на баскетбол

Най-много първи места в ученическите игри по баскетбол спечели ПГ „Константин Фотинов”. Общинският кръг се състоя на 10 и 11 ноември в „Арена Самоков”, като сили мериха 14 отбора с над 120 състезатели от пет училища.
Класирането: 5-7 клас – момичета: 1. ОУ „Митрополит Авксентий Велешки” 2. ОУ „Св. св. Кирил и Методий” 3. СУ „Отец Паисий”; момчета – 1. СУ „Отец Паисий” 2. ОУ „Митр. Авкс. Велешки” 3. ОУ „Св. св. Кирил и Методий”; 8-10 клас – момичета: 1. ПГ „К. Фотинов” 2. ПТГ „Никола Вапцаров; момчета: 1. СУ „Отец Паисий” 2. ПГ „К. Фотинов” 3. ПТГ „Н. Вапцаров”; 11-12 клас – момичета: 1. ПГ „К. Фотинов”; момчета: 1. ПГ „К. Фотинов” 2. ПТГ „Н. Вапцаров”.
Спечелилите общинските състезания ще участват в областния кръг на игрите. Главен ръководител на турнира бе Росен Барчовски от БК „Рилски спортист”. От името на Общината бе изказана благодарност за оказаното съдействие от директорите на училища и учителите по физическо възхпитание и спорт.