Петър Бранков се окичи с бронзов медал от състезанието по ориентиране „НДК – 360” в София

Снимка: Орлин Огнянов

Самоковецът Петър Бранков завърши на трето място при мъжете над 35 г. в атрактивното състезание по ориентиране „НДК – 360”, състояло се на 29 септември в самата сграда на Националния дворец на културата в София. Веднага след него – на четвъртото място, завърши съотборникът му в клуб „Соколец” Христо Манов. При юношите до 18-годишна възраст пък Христо Николов даде седми резултат. Двете дами от нашия клуб – Дария Рогачева и Лиляна Радева, пропуснаха контролни точки по пътя си към финала и останаха извън класирането. Самоковецът Георги Доганов, който се състезава за „НСА-Сивен”, пък зае петото място в елитния клас при мъжете.
Надпреварата бе част от голям спортен празник под надслов „НДК 360 – Европейска вечер на спорта“, а целта бе да се подпомогне благотворителната кампания „Витоша – достъпна за всички“ на Природен парк „Витоша“, чрез която се набират средства за изграждане на алея и спортна площадка в местността „Игликина поляна“ за хора с физически увреждания.
Организатори бяха Столична община, фондация „София – Европейска столица на спорта“, НДК, НСА „Васил Левски“ и Българската федерация по ориентиране с подкрепата на Министерството на младежта и спорта.