Петър Пачев и Йоана Маринкова оставиха купа „Самоков” у дома, борците ни с 15 медала

Общо 15 отличия завоюваха борците на „Рилски спортист” от турнира за купа „Самоков” за деца, момчета, момичета и девойки, състоял се в залата на СУ „Никола Велчев” на 18 ноември.
Първенци в своите категории при момчетата станаха Петър Пачев /58 кг/, Ангел Чолев /75/ и Георги Раев, надвил на финала при 85-килограмовите своя съотборник Иван Георгиев. Със сребърни медали при момчетата се окичиха още Любомир Сусанин /52/ и Валентин Валентинов /85+/, а бронзови медали грабнаха Радослав Кърнолски /35/, Радослав Александров /38/ и Емилиян Данаилов /41/.
Тимът ни спечели три сребърни медала при децата, където до финал стигнаха Габриел Георгиев /35/, Спас Петров /47/ и Емил Валентинов /59/.
Трети при момичетата съответно до 42 и до 53 кг завършиха Изабел Йотова и Наталия Димитрова.
Йоана Маринкова донесе златен медал за клуба ни в категория до 65 кг при девойките. Бронзовата медалистка от европейското първенство заслужи и специален приз за купа „Самоков”. Подобно отличие спечели и първенецът в кат. до 58 кг при момчетата Петър Пачев.
Победителите в отделните групи бяха наградени от зам.-кмета Васил Сайменов.
Турнирът в Самоков се утвърди като един от най-силните в България. В тазгодишното издание участваха рекордните 246 борци от 26 клуба. От Българската федерация по борба дадоха отлична оценка на организаторите и благодариха на Община Самоков за подкрепата при популяризирането на този спорт.
Треньори на самоковските състезатели са Димитър Магаев, Леонид Христов и Петър Панев.