„Прометей” спъна „Рилски спортист” в Европа

Снимка: FIBA.basketball

„Рилски спортист” загуби и втория си мач от група В на турнира за Купата на Европа. По-рано днес (28 януари) самоковци загубиха от украинския „Прометей” (Камянске) със 76:89 в „Арена Самоков”, където ще се изиграят всички срещи от този поток.
Украинският отбор започна много силно мача и след няколко минути игра имаше преднина от 15:5. Домакините отвърнаха на удара и постигнаха впечатляващ обрат още до края на първата четвърт – 23:22.  Класата на „Прометей” обаче си пролича с пълна сила и на почивката гостите имаха солидна преднина от 49:35. Те продължиха да играят със самочувствие и в средата на третата част вече бяха напред с 22 точки. Нашите момчета все пак се съвзеха от шока и поне успяха да намалят разликата, за да запазят шансове за класиране напред при успех в утрешния си мач срещу „Киев”.
Звездата на вечерта бе 24-годишният гард на „Прометей” Рашад Вон, който записа 27 точки и 6 асистенции. Той бе максимално подпомогнат още още двама американци – Майк Майърс и Ди Джей Стивънс, които добавиха съответно 16 и 15 пункта.
иколас Карвачо се отчете с 14 точки за „Рилски спортист, а Брендън Браун и Павлин Иванов завършиха с по 13. Деян Карамфилов се появи на паркета пределно мобилизиран и бе най-ефективен с 11 точки и по 4 борби и асистенции.
„Рилски спортист”: Николас Карвачо 14, Павлин Иванов 13 + 6 асистенции, Брендън Браун 13, Златин Георгиев 8, Алекс Симеонов 3 (Деян Карамфилов 11, Николай Георгиев 6, Мирослав Васов 4, Тихомир Желев 2, Трей Портър 2).
„Прометей”: Рашад Вон 27 + 6 асистенции, Майк Майърс 16, Ди Джей Стивънс 15, Олександър Липовий 10, Денис Лукашов 6 (Вячеслав Петров 9, Олександър Беликов 4, Иля Сидоров 2).
В другия мач от групата „Киев” победи „Капфенберг” с 61:51 и очаква с приповдигнато настроение срещата си с домакина на групата утре. Възпитаниците на треньора Людмил Хаджисотиров ще търсят задължителна победа в мача, като същевременно ще се надяват „Прометей” да надвие и „Капфенберг”.