„Рилски” би младежите като гост и съхрани сили за „Кожув” във вторник

Баскетболистите на „Рилски спортист” навлязоха в силна серия от победи. В среща от 4-ия кръг на Националната баскетболна лига, състояла се на 10 ноември, нашите надиграха младежкия национален отбор до 20 г. с 87:74 в столичната зала „Триадица” и продължават изкачването си във временното класиране. Възпитаниците на Росен Барчовски вече са 6-и с актив от 2 победи и 2 загуби. Същите показатели имат съставите на „Балкан” и „Черноморец”, но тяхното точково съотношетие е по-добро.
В основата на успеха за самоковци бе силната им игра под коша. За 40 минути на площадката Бранко Миркович и компания овладяха 37 топки срещу едва 25 на противника. Над всички в този елемент от играта бе юношата Станислав Ваклинов. Центърът сграбчи 9 борби /5 в нападение и 4 в защита/, а и успя да добави 5 точки и 3 асистенции на сметката си, въпреки че се появи на игрището като резерва. Актив записаха и други двама младоци – Дарин Иванов и Красимир Георгиев, които влязоха на площадката в края на срещата.
Най-резултатен за тима ни очаквано бе сърбинът Миркович с 18 т., включително четири тройки от четири опита. Тежкото крило Бракстън Дюпри добави 14 пункта, а с 13 се отчете постоянно прогресиращият Христо Захариев.
„Рилски” предреши изхода на двубоя още през първите 20 минути, когато поведе с 12 точки – 48:36. След почивката гостите продължиха да доминират и логично стигнаха до успеха.
На 13 ноември, вторник, от 18 ч. „Р. спортист” приема македонския КК „Кожув” в среща от поредния кръг на Балканската лига. Победа гарантира на нашите лидерска позиция в група „В” на надпреварата. В първия мач в Гевгелия самоковци бяха безмилостни към противника – 99:76.