„Рилски“ измести „Черно море“ от четворката след 88:72 над „Берое“

Снимка: Радослав Каймаканов

„Рилски спортист“ надигра гостуващия „Берое“ с 88:72 на 18 март у дома и измести „Черно море“ от призовата четворка в Националната баскетболна лига. Двата тима набраха актив от 31 точки, но самоковци имат по-добри показатели в преките сблъсъци.
Нещо повече, при правилно разпределение на силите момчетата на Росен Барчовски дори могат да катурнат „Левски“ от третото място. За тази цел на тима ни са нужни задължителен успех в предстоящото дерби със „сините“ в столицата и нови три победи в четирите оставащи двубоя до края на редовния сезон.
Срещу заралии домакините играха на приливи и отливи, което поддържаше донякъде интригата в мача. С най-голям дял за успеха бяха Жарко Ракочевич /20 т./, Върнън Тейлър /14/ и капитанът Бозов /14 т., 9 борби и 8 асистенции/. Двуцифрен актив оформиха още двама техни съотборници: Златин Георгиев-Голди /15/ и Тони Гуджино, който блесна с „дабъл-дабъл“ от 12 пункта и 11 овладени топки.
Очаквано срещата със старозагорци пропусна контузеният център Тодор Тодоров, а по някоя и друга минутка на паркета в „Арена Самоков“ записаха юношите на клуба Дарин Иванов, Любомир Киров, Красимир Георгиев и Александър Милов.
„Рутинен успех за нас. Доволен съм от момчетата, единствено имам забележки към тях за третата част, когато се отпуснахме заради натрупания голям аванс. Иначе владеехме инициативата и победата ни е напълно заслужена“, сподели след сблъсъка с беройци Росен Барчовски.
Гостуването на „Левски” ще бъде на 1 април. Преди това нашите момчета ще бъдат гости и на „Куманово” в Македония във вторник, на 24 март, в мач-реванш от Балканската лига. „Рилски” имат аванс от 12 точки от първия двубой.