“Рилски” и “Марек” спретнаха люто регионално дерби с 3 обрата и 6 гола

Трима от голмайсторите в срещата – Виктор Младенов и Иван Иванов /в оранжево-черен спортен екип/, и Еньо Кръстовчев

Истинско регионално дерби сътвориха по-рано днес футболистите на “Рилски спортист” и “Марек”. В крайна сметка след три обрата успехът се удаде на гостите от Дупница, които подчиниха своя съперник за 4:2 в мач, изпълнен с много положения за двата тима и три греди – две за “Рилски” и една на сметката на “Марек”.
Гостите стартираха ударно и още в петата минута поведоха с попадение на бившата звезда на “Левски” Еньо Кръстовчев. “Оранжевите” бързо затегнаха редиците, тръгнаха смело напред и още до почивката обърнаха резултата. Втори гол на сметката си в рамките на само няколко кръга отбеляза централният защитник Иван Иванов, оползотворил центриране от фаул на капитана Васил Киров в 36-ата мин. Последва и най-красивият момент в срещата. Виктор Младенов изпълни марково пряк свободен удар в 42-ата мин., забивайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на гостуващия страж – 2:1! Домакините могат само да съжаляват, че водеха само с един гол на почивката, тъй като таранът Петко Петков профука дузпа, изпусна още три отлични възможности, а веднъж и гредата го спря.
Дупничани изравниха веднага след подновяването на играта чрез Атанас Колев, завършил многоходова комбинация на своя отбор. Възпитаниците на треньора Петър Аджов се спасиха в следващите минути от нов гол и на свой ред създадоха смут в наказателното поле на “Марек”, но удар на Ивайло Захариев-Пиф се отби от страничната греда.
Така се стигна до 72-ата мин., когато ветеранът Еньо Кръстовчев оплете за втори път в мача топката в мрежата на пазената от Марио Райчев врата след скоростна контраатака – 2:3. Дани Димитров сложи точка на спора седем минути по-късно с тупалка отблизо за крайното 2:4. В края на мача Тихомир Крумов спаси тима си от още по-голям резил, избивайки топката от голлинията в гредата, а оттам в ъглов удар.
Лошите новини за “Рилски” не свършиха с негативния изход на срещата. Опитният бранител Росен Пътников напусна контузен терена още през първата част, а “оранжевите” завършиха двубоя с 10 души след нова контузия в края на Захариев.
“Рилски спортист”: Райчев, Крумов, Иванов, Пътников /40-Ръсовски/, Янков /80-Аврамов/, Максимов, Младенов, Захариев, Чахов /56-Додов/, Киров, Петков.