“Рилски” наказа “Черноморец” – 105:75

Снимка: Радослав Каймаканов

“Рилски спортист” срази на 15 ноември в „Арена Самоков” с гръмкото 105:75 “Черноморец” в мач от 6-ия кръг на Националната баскетболна лига.
Нашите си направиха двубоя лесен още през първата част, когато дръпнаха с 33:17 на гостите от Бургас. Доминацията на самоковци продължи и през втората част за 57:37 на полувремето. Отбелязаните през това първо полувреме 57 точки са рекордни за “Рилски” през кампанията. За 20 минути момчетата на Росен Барчовски отбелязаха внушителните 10 тройки от 11 опита!
До края мачът се доиграваше, а на паркета се появиха и юношите на клуба Дарин Иванов, Любомир Киров, Красимир Георгиев и Александър Милов, като и четиримата успяха да прокарат топката през противниковия кош.
Радостта за 600-те привърженици на “Рилецо” не дойде само от изразителната победа, а и от красивата игра на домакините. Няколко атрактивни забивки изправиха на крака любителите на зрелищните отигравания, а черешката на тортата бяха изпълненията але-уп /хвърля се топката в близост до коша, съотборник я хваща във въздуха и я забива/.
С най-голям принос за успеха ни бе намиращият се във върхова спортна форма Златин Георгиев. 29-годишното крило реализира 21 т., включително 6 тройки от 6 опита! Още цели петима състезатели на “Рилски” регистрираха двуцифрен точков актив на сметката си – Джулиан Норфлийт /17/, Симеон Илиев /13, включително 3 от 3 от зоната за трите точки/, Чайлс /13/, Тейлър /12/ и Гуджино /11/.
За бургазлии най-резултатен бе бившият играч на нашите Богдан Боев, реализирал 21 пункта.
“Р. спортист”: Георгиев 21, Норфлийт 17, Илиев 13, Чайлс 13, Тейлър 12 /Гуджино 11, Киров 8, Иванов 6, Георгиев 2, Милов 2, Бозов, Тодоров/