“Рилски” отбеляза 102 т. на “Черно море” и докосва бронза в НБЛ

Изключително трудната и тежка полуфинална серия с “Лукойл Академик” /загубена с 2:3 успеха/ не попречи на “Рилски спортист” да започне битката за третото място в Националната баскетболна лига с “Черно море” на 22 май с убедителна победа у дома – 102:82.
Двата тима изиграха равностойно първо полувреме с честа смяна на водачеството в резултата, като след 20 мин. игра домакините все пак имаха лек превес при 45:43.
В третата и четвъртата част домакините намериха своята игра и със стабилна защита и прецизно нападение успяха постепенно да увеличат преднината си и да стигнат до крайното 102:82. Голямото предимство на “Рилски” бе при борбата в подкошието, където отборът ни имаше осезаемо надмощие – 46:23 овладени топки.
Ди Джей Шелтън направи отличен мач и за едва 29 мин. на паркета завърши с “дабъл-дабъл” от 31 т. и 11 борби. Еван Бруинсма добави 16 пункта и 9 борби, а капитанът Йордан Бозов и резервата Николай Стоянов се отчетоха съответно с 14 и 12 т.
В края на срещата в игра се появи и абитуриентът Мирослав Васов. Заради участието си в мача зрелостникът от ПГ “Константин Фотинов” пропусна награждаването на отличниците в художествената галерия “Проф. Васил Захариев”, което се състоя по същото време.
Така възпитаниците на Людмил Хаджисотиров си осигуриха важна преднина в серията преди реванша във Варна. Втората среща е насрочена за сряда, 24 май, от 18.30 ч. в зала “Христо Борисов” в Морската столица. Евентуален трети двубой ще се състои в петък, 26 май, отново от 18.30 ч. в “Арена Самоков”.
“Рилски спортист”: Шелтън 31, Бруинсма 16, Бозов 14, Георгиев 9, Иванов 3 /Стоянов 12, Франсис 10, Вутев 7, Секулов, Киров, Акимов, Васов/.