“Рилски” разгроми “Левски”, задава се дерби с “Лукойл Академик”

Снимка: Пламен Лобутов

Великолепната серия на “Рилски спортист” от началото на годината /8 победи в 10 мача/ продължи с истински разгром над “Левски”. Нашите момчета попиляха с 34 точки разлика съперника – 108:74, с което за трети път през сезона преминаха 100-точковата бариера в Националната баскетболна лига. Преди това воденият от Росен Барчовски тим се отличи със 110 пункта срещу “Черно море” и със 104 срещу “Черноморец”.
Домакините решиха изхода от срещата само за едно полувреме. При това през втория период самоковските състезатели позволиха на софиянци да отбележат едва 6 точки, което е абсолютен антирекорд от началото на сезона. Преднината от 34 пункта /59:25/ позволи на треньорския ни щаб да даде шанс за изява на всички играчи. От това най-вече се възползва юношата Дарин Иванов, който записа 21 точки за 22 минути на паркета. Най-силния си мач с екипа на “Рилски” изигра пък привлеченият от “Черно море” през зимата Николай Стоянов. Амбициозният младок се отчете с 15 т., като сполучливи бяха всичките му изстрели както от фаул линията, така и от средно и далечно разстояние.
Нашите категорично взеха в борбата под коша, а и постигнаха 66 % успеваемост от зоната за 2 точки за радост на зрителите и на получилия почивка в този дуел капитан Йордан Бозов.
В следващия кръг тимът ни гостува на лидера “Лукойл Академик”. Дербито е в събота /2 април/ от 18 ч. в Правец.
“Рилски спортист”: Зл. Георгиев 15, Гуджино 12, Киров 9, Търнър 8, Петрос 6 /Иванов 21, Стоянов 15, Кери 14, Милов 4, Тодоров 2, Бързаков 2, Кр. Георгиев/