“Рилски” разказа играта на “Ямбол”, вкара 106 т. в зала “Диана” и остана на върха в НБЛ

Трета поредна победа над “Ямбол” в рамките на едва десет дни постигна лидерът в Националната баскетболна лига “Рилски спортист”. След двата си успеха за Купата днес самоковци сразиха “Ямбол” и за първенство – този път с разгромното 106:78 в легендарната зала “Диана” в Града под Бакаджика.
“Рилски спортист” не изпусна нито за миг контрола върху срещата и още до почивката изкова огромна преднина при 56:30. Макар че гостите намалиха оборотите през второто полувреме, ямболии така и не свалиха пасива си и накрая мачът просто се доиграваше.
Трима американци доминираха на паркета. Травис Тейлър, Дерек Райт и Еван Равънел откраднаха шоуто за себе си с атрактивни комбинации и забивки. Тейлър все пак записа най-добър коефициент с 22 т. и 9 борби. Дерек Райт отбеляза 21 пункта при абсолютно безгрешна стрелба – 5/5 за две точки, 3/3 от зоната за три точки и 2/2 от наказателната линия! Равънел пък завърши с 16 т. за 18 мин. игра.
Нашите момчета като цяло имаха много добра успеваемост в хвърлянията към коша, направиха 28 асистенции, хванаха 10 борби повече от своя съперник и напълно заслужено се поздравиха с 11-ата си победа в 14-ия си шампионатен мач.
“Поздравявам отбора си за победата. В тази зала се играе трудно, но ние подходихме отговорно и направихме сериозна разлика още преди полувремето. Целта ни обаче не е да гледаме само резултата, а да подобряваме играта си с всеки следващ мач”, коментира пред камерите на БНТ след края треньорът на “Р. спортист” Людмил Хаджисотиров.
“Рилски спортист”: Тейлър 22, Райт 21, Маринов 12, Джетър 7, Георгиев 5 /Равънел 16, Бозов 10, Васов 6, Франсис 5, Гелов 2/.