„Рилски спортист” загуби в края от „Оборище” /Панагюрище/

Снимка: архив

Футболният „Рилски спортист” загуби с 1:2 домакинството си на „Оборище” /Панагюрище/ на 6 март и така допусна втора поредна загуба след подновяването на първенството в Югозападната Трета лига.
Домакините откриха резултата в 34-ата минута с изпълнение на дузпа от Ивайло Захариев-Пиф. Радостта на самоковци обаче трая твърде кратко, едва четири минути по-късно панагюрци изравниха чрез Георги Стефанов. Пълният обрат в срещата направи Димитър Руйчев с красиво попадение с далечен удар в 88-ата мин.
Въпреки поражението „Рилски” запази мястото си в „златната среда” на класирането и все още се намира на 9-о място с актив от 24 точки. „Оборище” пък продължава да преследва водача „Хебър” на втората позиция с 41 пункта срещу 50 на пазарджиклии.
В следващия кръг възпитаниците на треньора Петър Аджов приемат на 9 март, събота, от 15 ч. съседите от „Марек” /Дупница/ в люто регионално дерби.