„Рилски спортист“ оцеля в драматичен мач срещу „Берое“

Изключително важен успех в борбата за разпределение на първите четири места преди плейофите в Националната баскетболна лига постигна „Рилски спортист“. Самоковци надделяха много трудно и драматично над „Берое“ със 79:77 при домакинството си на 6 април и заеха временното второ място в класирането. Друга добра новина за треньорски щаб на „Рилски“ бе завръщането в игра на капитана Йордан Бозов, който се отчете с 9 т. и 3 асистенции за 21 мин. на паркета.
Началото на мача въобще не предвещаваше драматичния му завършек. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров набързо наложиха волята си и още преди почивката дръпнаха с двуцифрен аванс. Все пак гостите успяха да стопят малко разликата за 39:33 на полувремето. Както стана и в предишното домакинство срещу „Академик“ /Пд/, самоковци отново се прекършиха след антракта и старозагорци поведоха с 59:55 след третия период. Последната част бе изключително оспорвана, като нашите момчета все пак имаха преднина от 5 пункта преди последните нападения на двата състава. Гостите обаче не се предадоха, стопиха разликата до два пункта и можеха да си тръгнат с успеха, ако поне един от двата им опита от зоната за 3 т. в края бе точен.
Еван Равънел бе най-резултатен за домакините с 18 т. Влезлият от резервната скамейка Димитър Маринчешки пък напомни защо бе взет в тима с дабъл-дабъл от 13 т. и 12 борби. Мартин Маринов и Златин Георгиев добавиха съответно по 11 и 10 пункта.
„Рилски спортист“: Равънел 18, Маринов 11, Георгиев 10, Райт 9, Джетър 9 /Маринчешки 13, Бозов 9, Иванов, Васов, Вутев/.
В следващия кръг „Рилски спортист“ гостува на „Ямбол“ във вторник, 10 април, от 18 ч.