Самоковки завоюваха 5 медала от държавното в Сливен

Биляна Дудова и Сезен Белберова

С пет медала си тръгнаха от държавното лично първенство по борба класически стил за момичета, девойки и кадетки в Сливен представителките на клубовете “Рилски спортист” и “Рилски спортист-2000”. Биляна Дудова, Александрина Кашинова, Сезен Белберова, Десислава Крумова и Красимира Панчева спечелиха три златни и два бронзови медала и за пореден път затвърдиха авторитета на самоковската школа.
В кат. 59 кг при девойките Дудова не остави шанс на съперничките си и заслужено окупира първото място. При кадетките в кат. 52 кг Кашинова за пореден път възхити с представянето си, вдигайки купата. Златен медал, но в кат. 59 кг, завоюва и Сезен Белберова. С бронз надпреварата в Града под Сините камъни пък приключиха Десислава Крумова /кадетки, кат. 49 кг/ и Красимира Панчева /момичета, кат. 62 кг/.
Още две самоковки стигнаха до челни класирания на тепиха в Сливен. Емилия Бакрачева /кадетки, кат. 52 кг/ зае призовото 5-о място, а Джуана Генева /девойки/ остана 7-а при 55-килограмовите.