Самоков не донесе късмет на „Лукойл Академик”

„Лукойл Академик” загуби безславно мача от турнира „Еврокъп” срещу „Билбао Баскет” с 64:85 на 21 ноември, а опасенията на ръководството, че „Арена Самоков” няма да се напълни, се оказаха неоснователни. Модерното спортно съоръжение приюти над 1000 фенове, които дадоха всичко от себе си за каузата. Изцяло запълнени бяха секторите „А1”, „Б1”, „В1” и „В2”, а сектор „А2” бе отцепен от органите на реда, за да нямат допир редовите запалянковци до официалните лица и гости във ВИП ложите. А там бе пълно с видни личности – министърът на спорта Свилен Нейков, заместниците му Иван Ценов и Лазар Каменов, депутатът и бивш министър на вътрешните работи Румен Петков, президентът на федерацията по баскетбол Георги Глушков, кметът на Самоков Владимир Георгиев, босът на „Лукойл” Валентин Златев, шефът на „Рилски спортист” инж. Петър Георгиев, националният футболен селекционер Любослав Пенев, треньорът Велислав Вуцов.
За реда в залата се грижеха внушителен брой полицаи и частни гардове. Организацията на мача направи отлично впечатление на всички, очаровани бяха и гостите от Испания, които подчертаха, че домакините са им предоставили всякакви удобства.
Иначе на паркета иберийците не бяха никак благосклонни към „студентите”. Момчетата на гръцкия специалист Фотис Кацикарис показаха голяма класа и сразиха българския си противник след почивката със здрава игра в защита. За цялата втора част тимът от Билбао допусна само 22 точки, което рядко се среща на международен мач в Европа.
Логично след края на двубоя старшията на „Лукойл” Марин Докузовски възнегодува срещу постната продукция на подопечните му, които така и не намериха верен път към коша на съперника. Още по-критичен бе изпълнителният директор на клуба от Правец Сашо Везенков, който отсече, че чуждите попълнения в отбора били в България „като на курорт”.