Симона Георгиева с бронзов медал от лятното държавно първенство по биатлон

Два бронзови медала спечелиха младите ни състезатели от летните държавни първенства по биатлон. Симона Георгиева стъпи на почетната стълбичка при момичетата, които се състезаваха от 4 до 6 октомври в Чепеларе. Младата надежда на клуб „Боровец” стреля безгрешно в спринта на 1.5 км и измина дистанцията за 8:12 мин. Симона допусна пред себе си само две представителки на клуб „Аякс” от Троян, а зад нашето момиче се наредиха 40 участнички в най-масовата категория.
Съотборничката на Георгиева – Костадина Василева, завърши на призовата 6-а позиция в спринта за момичета мл. в. Тя също мина безпроблемно през рубежа и финишира за 8:46 мин.
С един пропуск в стрелбата пък Георги Чолаков се нареди 9-и в индивидуалния старт на 2 км при момчетата.
Седмица по-рано – от 27 до 29 септември, в Троян се състояха и стартовете за юноши и девойки младша възраст и момчета и момичета старша възраст. Тук нашите също завоюваха един бронзов медал чрез Здравко Тенев. Състезателят на „Рилски спортист” се нареди 3-и в спринта на 6 км при юношите с повалени 8 от 10 мишени. Седмо време даде Деян Разложки от „Боровец”, а първата десетка затвори Павел Змияров. В индивидуалната надпревара Разложки остана на косъм от място на почетната стълбичка с четвъртата си позиция, а 7-и, 8-и и 9-и бяха Георги Петров, П. Змияров и Здр. Тенев.
Много близо до място в топ 3 при момичетата бе Яна Чолакова, която в крайна сметка даде 4-и резултат в спринта. Седма тук стана съотборничката й в клуб „Боровец” Христина Аличкова.