Състезатели на „Соколец” оставиха купа „Самоков” вкъщи

Общо 5 медала спечелиха състезателите на клуба по ориентиране „Соколец” от международното състезание за купа „Самоков”, което се състоя на 31 май и 1 юни на средна дистанция край Рельово и на спринт в Туристическата градина и Лаго.
Христо Манов и Даниела Жаркова триумфираха в комплексното класиране. Христо завърши на два пъти трети при мъжете над 35 г. и си осигури авторитетната награда. Даниела пък излезе без конкуренция в категорията на жените над 45 г., но запази концентрация и също взе златния медал.
В същата категория – над 45 г., но при мъжете, среброто в комплексната класация отиде при Благовест Манов. Втори при мъжете над 60 г. завърши още един дългогодишен състезател на „Соколец” – Йордан Банков.
Младият Калоян Георгиев пък зае призовото трето място в комплексното класиране при 14-годишните момчета.
В надпреварата с променлив успех се пуснаха още няколко самоковци – Христо Николов, Георги Доганов, Петър Бранков и Марияна Илиева, председател на дружество „Рилски турист”.
Купа „Самоков” в елитния клас при мъжете и жените завоюваха Петър Брей и българката Ясна Петрова от русенския клуб „Истрос”.
Технически ръководител бе самоковецът Петър Доганов, чийто клуб „НСА-Сивен” заедно с нашия клуб „Соколец” и Федерацията по ориентиране бяха и основните организатори.
Кметът Владимир Георгиев и ветеранът-ориентировач Георги Чешмеджиев наградиха победителите на специална церемония на ст. „Искър” на 1 юни.
В турнира участваха внушителен брой състезатели-природолюбители – общо 191 души от няколко страни.