Тежко поражение в Бургас, днес приемаме „Левски”

Еми Ушагелова

Баскетбол

Истински шок изживя женският тим на „Рилски спортист” при гостуването си на „Нефтохимик” на 10 март. Нашите момичета паднаха с разгромното 44:86 в зала „Бойчо Брънзов” в Бургас въпреки отличната игра на капитанката Еми Ушагелова. Крилото изнесе страхотен мач, като записа на сметката си впечатляващ „дабъл-дабъл” от 18 точки и 10 борби. За съжаление, активът на Еми не стигна дори и за почетна загуба.
Възпитаничките на Красимира Банова тотално изгубиха борбата под коша – 28:43, бяха неубедителни и в стрелбата от далечно разстояние (20 % успеваемост), а за капак и реализираха едва 12 от 39-те си опита от зоната за 2 точки.
На обратния полюс бяха домакините. С разнообразна игра в нападение и стегната защита те отказаха съперника още до полувремето – 50:28. В тези минути над всички бе украинката Олга Дубровина, която бе почти безпогрешна в офанзивен план. Успешно й партнираха и сънародничката й Катерина Дорогобузова, и Мария Цанкова, завършили съответно с 23 и 18 точки.
Днес тимът ни приема „Левски” в един от най-интересните сблъсъци на кръга в Националната баскетболна лига. Двубоят е от 18 ч. в „Арена Самоков”.
„Рилски спортист: Ушагелова – 18, Николова – 9, Джикова – 8, Рангелова – 4, Рудева /Пейчинова – 5, Щъркелова, Гелова/.