ФК „Рилски спортист“ със заслужена победа над „Оборище“ /Панагюрище/

„Рилски спортист“ победи с 1:0 „Оборище“ /Панагюрище/ на 14 ноември в двубой от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига.
Единственото попадение бе дело на Александър Иванов в края на мача. Тогава нападателят бе изведен очи в очи с вратаря на гостите и с фино докосване успя да го прехвърли. Така той оползотвори игровото преимущество на самоковския отбор и зарадва и баща си – легендата на столичния „Левски“ Георги Иванов-Гонзо, който наблюдава срещата на живо.
Иначе двата тима изиграха добър мач за стандартите на третото ниво на футбола у нас. В първата част играта бе по-скоро позиционна. Не така стояха нещата след почивката, когато самоковци изглеждаха доста по-свежи от своите опоненти. Удари на Ивайло Захариев-Пиф, Ал. Иванов и още двама-трима техни съотборници обаче бяха отразени от стража на панагюрци. Вратарят на „Рилски“ Слави Петров пък също трябваше да се намесва авторитетно при някои мелета от другата страна на терена.
Така се стигна до гола на Иванов, който донесе и шестата победа за водения от Владимир Иванов-Фугата състав от началото на сезона.
В следващия кръг нашите момчета ще имат трудна визита на „Беласица“ на 21 ноември, събота, от 14 ч. Петричани се намират във възходяща форма и ако спечелят отложения си мач с „Надежда“ /Доброславци/ биха оглавили класирането.