Шампионите по ски алпинизъм станаха ясни в Боровец, наградиха ги легенди в ските

Две големи фигури на родния спорт и наши съграждани – скиорът Петър Попангелов и ски алпинистът Кънчо Долапчиев, наградиха победителите в държавното първенство по ски алпинизъм в дисциплината скоростно изкачване, състояло се на 16 декември на писта „Ястребец 1”.
Шампион при мъжете стана Никола Калистрин, който се изкачи по дългата 3550 метра писта с денивелация от 859 метра за 41.44 мин. Така той остана на едва седем секунди зад рекорда на трасето, поставен през миналата година от Кирил Николов-Дизела. Втори и трети пък завършиха Николай Гугински и Иван Геров.
Най-бързо от дамите се придвижи Мария Николова от столичния клуб „Планинец”, която измина дистанцията за 53.29 мин. След нея се наредиха Ивона Михайлова и Десислава Христова.
Доайенът на ски алпинизма у нас – самоковецът Кънчо Долапчиев, бе удостоен с почетна награда по случай 50-годишнината от провеждането на първото състезание по ски алпинизъм в България /алпийско ски рали/.
Надпреварата бе организирана от Българската федерация по катерене и алпинизъм със съдействието на фирма „Бороспорт”.