Шампионките от „Хасково” демонстрираха класата си срещу жените на „Рилски спортист”

Женският „Рилски спортист” загуби с 54:104 гостуването си на шампиона „Хасково” в събота, 28 октомври, в двубой от 3-ия кръг на Източната „А” група. Домакините отказаха съпротивата на самоковки още през първото полувреме, като в неговия край водеха със съкрушителното 50:21. Наставничката на хасковлийки Елена Станкова не даде почивка на титулярите си в хода на мача и това се отрази върху крайния резултат – разликата набъбна на цели 50 пункта.
Две бивши състезателки на самоковския тим бяха в основата на успеха за „Хасково”. Виолина Кочева блесна с „дабъл-дабъл” от 29 т. и 10 борби, а Катерина Рудева записа 13 т. и 6 борби.
Моника-Лъки Радойкова имаше 100-процентова успеваемост от зоната за 3 т. и завърши двубоя с общо 12 пункта за „Рилски”, а Ивана Николова добави 10 т.
В следващия кръг момичетата на треньора Борислав Трифонов приемат „Асеновец”. Мачът е насрочен чак за 25 ноември, събота, от 17 ч.
„Рилски спортист”: Колева 7, Хр. Николова 4, Пенкова 3, Клисарска 3, Мирчева /Радойкова 12, Ив. Николова 10, Милева 6, Живачка 4, Н. Николова 3, Славчева 2, Кючукова/.