Шампионът „Лукойл” ни препъна, в петък приемаме „Спартак” /Пл/

Снимка: Ивайло Ангелов

„Рилски спортист” стартира новата година със загуба. Нашите момчета се държаха достойно, но отстъпиха с 84:96 при гостуването си на шампиона „Лукойл Академик” навръх Йордановден. Въпреки второто си поредно поражение и общо четвърто от началото на сезона, самоковци запазиха третата си позиция в Националната баскетболна лига с актив от 18 точки.
Тимът ни изглеждаше равностоен на съперника в дълги периоди от мача, а липсата на капитана Тодор Стойков и на национала Божидар Аврамов очаквано не се усети в редиците на „студентите”.
Ключът към успеха за домакините бе отличната им игра под двата коша. За 40 минути подопечните на Марин Докузовски спечелиха 33 борби, с 10 повече от съперника. Освен това съставът от Правец оформи 22 асистенции срещу 15 на гостите, а и показа по-точен мерник от зоната за 2 точки и от далечно разстояние.
Най-резултатен за „Р. спортист” в хода на срещата бе сръбският плеймейкър Бранко Миркович, който записа 20 точки. С 18 блесна Тери Смит, а младокът Христо Захариев реализира дежурните си 17 пункта.
Записалият доста бледи мачове напоследък американец Бракстън Дюпри този път се представи подобаващо, като се отчете с 14 т. в коша на „Лукойл”, въпреки че започна двубоя от резервната скамейка.
В следващия кръг – на 11 януари, петък, от 18 ч. „Рилски” приема „Спартак” /Пл/.
„Рилски спортист”: Миркович – 20, Смит – 18, Захариев – 17, Ваклинов – 6, Гуджино – 6 /Дюпри – 14, Киров – 3/