Янко Ташев над всички на Ридо, и отборно сме първи

Янко Ташев /в средата/
Борбата бе наистина оспорвана

Голяма радост донесе на хилядите си съграждани, изпълнили мотополигон „Ридо” на 1 септември, самоковският талант Янко Ташев. 19-годишният състезател демонстрира блестяща форма със своята „Ямаха“, като отвя конкуренцията в клас MX2 на петия кръг от републиканското първенство. Нашето момче изпревари основния си конкурент Майкъл Иванов и заслужено ликуваше на финала. Тройката на почетната стълбичка оформи Кристиян Кръстев. Така Ташев затвърди превъзходството си и в генералното класиране, където вече има актив от 47 точки.
Майкъл Иванов все пак удържа лидерската си позиция, но при младежите. Втори в подреждането при подрастващите е Кристиян Ангелов, а трети – Георгиус Арванитис.
Интрига предложи и надпреварата в клас MX, където първото място заслужи Мартин Тодоров. Негови достойни подгласници станаха Веселин Малинов и Теодор Гигов, като тук на старт застанаха общо 34 пилоти.
При 65-кубиковите машини Мартин Ангелов от МСК „Ридо“ финишира трети в първия манш, но в крайна сметка не успя да завърши. Той беше единственият представител на самоковската школа в тази група от 14 състезатели.
В клас 85 к. с. триумфира съотборникът на Мартин Алекс Димитров. След него се наредиха Ивелин Господинов и Жулиян Георгиев.
Състезателят на МСК „Ридо“ Васил Георгиев със „Сузуки“ зае трето място в клас МХ1. Среброто тук грабна Тодор Тотев, а шампион стана Николай Йовчев.
МСК „Ридо“ стана отборен победител, следван от „Литекс“ /Ловеч/ и „Ридо 93“ /Самоков/. Освен купи и бутилки шампанско, с което мотоциклетистите щедро къпеха себе си и феновете, те получиха и тениски от Валентин Милушев – президент на клуба, организатор на спортната проява.
Наградите на първенците връчиха кметът на Самоков Владимир Георгиев, народният представител Ирена Коцева, шефът на федерацията по мотоциклетизъм Богдан Николов, дългогодишният шампион на България по мотокрос Димитър Рангелов.
Шампионатът се проведе с финансовата помощ на Община Самоков. Известни средства осигури и общинската организация на ГЕРБ.
Участие в надпреварата взеха общо 96 състезатели от България, Гърция, Румъния, Македония и Сърбия.