„Рилски” не се даде на „Беласица” – 1:1 в Петрич

Първо равенство през сезона записа „Рилски спортист”. Самоковци стигнаха до 1:1 при гостуването си на „Беласица” на 5 октомври и скочиха с две места в подреждането. Димчо Маринов и компания вече са осми в Югозападната „В” група с актив от 13 точки, но в близките дни се очакват размествания, тъй като част от отборите са с по мач или два по-малко.
На легендарния стадион „Цар Самуил” нашите стартираха отлично и още в 12-ата минута Кирил Александров изведе своите напред. Таранът получи топката в наказателното поле на домакините и с премерен шут откри резултата. Това е четвърто попадение за Чудото в последните два двубоя, преди това той реализира хеттрик при победата с 5:0 над „Германея” /Сапарева баня/.
За съжаление миг невнимание пред нашата врата позволи на петричани да изравнят след час игра. До края и двата отбора имаха възможност за победен гол, но от удобни позиции пред противниковата врата не се възползваха Георги Митров, Александров и Васил Киров.
В следващия кръг – в неделя, на 9 октомври, „Рилски спортист” почива. Съставът ни трябваше да посрещне „Балкан” /Ботевград/, но „зелено-белите” прекратиха участието си в групата поради финансови затруднения.