„Рилски” с нов успех – 2:1 над „Витоша” /Бистрица/

Кирил Александров затвърди отличната си форма с нов гол

Очакваният гастрол на Бойко Борисов на мача „Рилски спортист” – „Витоша” /Бистрица/ на 11 септември така и не се осъществи. Без премиера гостите се оказаха леко препятствие за нашите момчета и паднаха 1:2. Така бистричани продължават да треперят за мястото си в групата, заемайки 16-а позиция от 19 отбора.
„Рилски” пък, с втората си победа в рамките на 5 дни, пое глътка свеж въздух и се утвърди седми във временното класиране с актив от 9 точки. В сряда, на 14 септември, от 17 ч. самоковци дори могат да влязат в шестицата при успех над затъналия на дъното „Миньор” в Бобов дол.
Домакините обсадиха вратата на „Витоша” от самото начало. Така логично в 31-ата минута падна и първият гол. Меко центриране отляво на Васил Киров завърши с неотразим удар с глава на младока Георги Митров.
Веднага след подновяването на играта намиращият се в отлична форма нападател Кирил Александров-Чудото покачи на 2:0. Това бе трети гол за тарана, след дубъла срещу „Левски” /Елин Пелин/ в предишния кръг.
Силите на тима от Бистрица стигнаха само за почетно попадение на Добрев в 65-ата минута. До края статуквото на терена не се промени и след последния съдийски сигнал 400-те фенове на ст. „Искър” бурно аплодираха своите любимци.
След гостуването в Бобов дол “Рилецо” ще бъде домакин на “Пирин” /Разлог/ на 18 септември, събота, от 17 ч.