„Левски Лукойл” се оказа прекалено силен за осакатения „Рилски спортист”

Снимка: Национална баскетболна лига, фейсбук

Баскетболният „Рилски спортист” претърпя тежко поражение с 67:107 при гостуването си на „Левски Лукойл” на 14 април. Треньорът Людмил Хаджисотиров не можеше да разчита на болния Евгени Хаджирусев и на контузения Джейлън Дженкинс, което сякаш предопредели изхода от срещата още преди нейното начало.
„Сините” не пожалиха осакатения си съперник и още от първата част заиграха своята игра. Самоковци показаха съпротивителни сили във втория период и на почивката изоставаха с 33:42. Проблемите за нашите момчета както в нападение, така и в защита обаче не спряха до тук и те нямаше какво друго да направят освен да признаят превъзходството на „Левски”.
Шестима играчи на столичния тим записаха двуцифрен точков актив, а с най-много изпъкна Христо Захариев – 20.
За гостите Малик Диме се отчете с 15 пункта и 8 борби, а Мартин Маринов и Тони Гуджино добавиха 14 и 12 точки. Дебют за представителния тим в края на мача пък направи 19-годишният Пламен Стефанов.
„Рилски спортист”: Диме 15, Гуджино 12, Харис 9, Георгиев 7, Васов 4 /Маринов 14, Маринчешки 4, Димитров 2, Гелов, Стефанов/.
В следващия кръг „Рилски спортист” приема „Спартак” /Плевен/ на 18 април, четвъртък, от 18 ч.